11 | 11 | 2019

WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W BRZEGU

Dnia 18.04.2018 roku przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów. Dzieci miały możliwość poznania wyglądu i odgłosu wielu ciekawych instrumentów oraz ich nazw: flet, klarnet, saksofon,  trąbka, gitara, ksylofon, skrzypce, perkusja, akordeon.  Przedszkolaki wysłuchały utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk